Archiwa: Events Schedule

Home » Events Schedule
Events Schedule

L’Abbraccio. Historia Antonino i Stefano Saetta

L'Abbraccio to pierwszy film o nieopowiedzianej historii Antonino i Stefano Saetty,
zamordowanych w 1988 roku. Antonino był pierwszym sędzią zabitym przez mafię.
Dzień po jego śmierci dziennikarz Mauro Rostagno został zamordowany w Trapani.

Events Schedule

Abbi fede

Niezdarny i brutalny przestępca zostaje skazany na posługę społeczną w kościele znajdującym się w odległym rejonie włoskich Alp ze ślepo pobożnym księdzem.
Film stanowi remake duńskiego filmu Jabłka Adama (Adam's Apples) scenarzysty i reżysera Andersa Thomasa Jensena.

Events Schedule

Mistrz

Pięściarz Tadeusz Pietrzykowski trafia do niemieckiego obozu koncentracyjnego. Aby przeżyć bierze udział w walkach na ringu.

Events Schedule

Aniko

Film fabularny „Aniko” zdobył 9 nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych w latach 2019-2021. Według  reżyserki Anny Harutyunyan film ma charakter autobiograficzny.

Events Schedule

Wierzyć

Film ukazuje prawdziwe działanie komunizmu w ZSRR i odsłania charakter systemu totalitarnego, który nie znosi inaczej myślących i niszczy fundamentalne wartości człowieka: wolność sumienia, wolność słowa i ludzką godność. Ukazuje on niezwyciężoną siłę wiary oraz cenę, którą za nią zapłacili bohaterowie filmu.

Events Schedule

Nie żyję dla wojny

Poruszająca opowieść o człowieku, który przeszedł przez piekło w czasie wojny i nie stracił hartu ducha i wiary w ludzi. A teraz w dość nietypowy sposób pomaga niepełnosprawnym przywrócić życiowe marzenia.

Events Schedule

Nie żyję dla wojny – spotkanie z reżyserem

Wiceprezes PCO „W obliczu kultury”. Członek Ukraińskiej Akademii Filmowej i Ukraińskiego Filmowca Gild. Ekspert Ukraińskiej Fundacji Kultury. Doradca artystyczny, członek jury międzynarodowych festiwali filmowych: MFF Fresco, MFF Terni, MFF Maksymiliany, Okno na Europę itp

Events Schedule

Homo Peregrinus

Film stanowi próbę zrozumienia fenomenu pielgrzymowania. Autor analizuje, co skłania ludzi do podjęcia trudu wędrówki, ale co więcej, pozostania w nim, kim jest pielgrzym i czy wyłącznie tą osobą, która idzie.

Events Schedule

W poszukiwaniu światła

Film dokumentalny o duchownych, którzy na różne sposoby zwrócili się do Boga i oprócz służby zajmują się twórczą pracą i nauką. Film opowiada o drogach i próbach, które doprowadziły bohaterów do Boga i uświadomiły im, że jest On uwikłany w losy każdego z nich.