Magdalena i Rafał Kołodziejczykowie

Magdalena i Rafał Kołodziejczykowie – małżeństwo dokumentalistów pochodzących z Lublina. Związani z branżą filmową od 2005 r.

Zadebiutowali jako autorzy własnego dokumentu realizując film o Zamojszczyźnie w latach 1942-1944 pt. „Wszystko dla Polski – Powstanie zamojskie”, nagrodzonym na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych, w tym festiwalu Docs Without Borders w Stanach Zjednoczonych nagrodą Award of Excellence. Na co dzień współpracują z Telewizją Polską, Oddziałem w Lublinie m. in. jako autorzy filmów i programów o tematyce historycznej. Realizowane przez nich filmy emitowane są na antenach TVP Historia, TVP POLONIA oraz na antenach ośrodków regionalnych TVP 3, a także pokazywane w ramach rozmaitych wydarzeń i uroczystości m. in. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku czy Parlamencie Europejskim w Brukseli. Film ich autorstwa pt. „Za kratą są zielone drzewa” doczekał się dystrybucji w USA, zaś ostatnio zdobył SILVER AWARD na festiwalu Spotlight Documentary Film Award w Atlancie.

Magdalena Kołodziejczyk – współpracuje z Telewizją Polską S.A. jako dziennikarz -dokumentalista i kierownik produkcji telewizyjnej. Jednocześnie prowadzi własną firmę producencką ALTER EGO. Interesuje ją głównie dokument historyczny.

Rafał Kołodziejczyk – współpracuje z TVP S.A. jako autor filmów i reportaży historycznych, montażysta i grafik komputerowy. Realizuje też własne projekty jako reżyser i montażysta – freelancer. Współpracuje także z producentami niezależnymi. Miłośnik historii, twórca oprawy graficznej do wielu historycznych filmów dokumentalnych.

Leave a Reply

Your email address will not be published.