Maciej Wójcik

reporter telewizyjny, reżyser filmów dokumentalnych

Od 30 lat w mediach.  « Zaczynałem jako reporter radiowy. Gdy nastał XXI wiek przyszedł czas na telewizyjną przygodę. Zawsze zajmowałem się tematami społecznymi i historycznymi. Mam na koncie dwie nominacje do nagrody GRAND PRESS za reportaże o nieuczciwych praktykach firmy telekomunikacyjnej TELE 2 i za zespołową realizacje filmu o szkodliwości mleka.
W 2017 roku zrealizowałem fabularyzowany dokument o internowaniu kardynała Wyszyńskiego w Komańczy. Za ten film otrzymałem nagrodę na Festiwalu Filmów Edukacyjnych „Edukino” w Warszawie.
W 2018 dla grupy Discovery wyreżyserowałem film „Pułkownik House”. To historia mało znanego w Polsce doradcy prezydenta USA Woodrow’a Wilsona, który w czasie gdy trwała I Wojna Światowa lobbował, aby w powojennej Europie na mapy powróciła niepodległa Polska.
Natomiast w 2019 roku wyreżyserowałem kolejny fabularyzowany dokument „Łukasiewicz-nafciarz romantyk”. Za ten film otrzymałem najcenniejszy laur, nagrodę publiczności Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”